نوار مغناطیسی

کارت های مغناطیسی دارای یک نوار مگنت روی لایه خارجی یا تراشه ای مغناطیسی داخل لایه های کارت برای حمل داده ها هستند. این نوع از کارت های pvc از نوع تماسی هستند و اطلاعات روی نوار مغناطیسی آنها کدگذاری شده و توسط دستگاه کارتخوان شناسایی می شود. این نوار مغناطیسی خود از میلیون ها ذره آهنربای آهنی ساخته شده که اطلاعات به وسیله دستگاه کدگذار (encoder) روی آنها ثبت می شود. اطلاعات ثبت شده روی نوار مغناطیسی با دستگاه کارتخوان (reader) خوانده می شود. به این صورت که ذره های آهنربایی در میدان مغناطیسی قطبیده می شوند و آرایش آنها کد مورد نظر را تشکیل می دهد و این آرایش با کارتخوان شناسایی می شود. 

انواع کارت مغناطیسی

کارت مغناطیسی عموما بر اساس قدرت مغناطیسی به دو دسته hi-co و lo-co تقسیم بندی می شود. اطلاعات ذخیره شده روی نوار مغناطیسی hi-co دیرتر از اطلاعات روی نوار مغناطیسی lo-co تخریب می شوند و به همین علت در کارت های بانکی و معاملات مالی در سراسر جهان از این نوع نوار مغناطیسی استفاده می شوند. کارت های lo-co کمتر از کارت های hi-co عمر می کنند. به همین خاطر تکنولوژی کارت های lo-co معمولا برای کارت های پلاستیکی یک بار مصرف یا با استفاده کوتاه مدت مثل کارت های هدیه استفاده می شود.

کاربرد کارت مغناطیسی پی وی سی PVC

 کاربرد کارت مغناطیسی گسترده است، شاید آشناترین نوع این کارت ها کارت بانکی است. جنس آن pvc است و نوار مغناطیسی (magneticstripe) در یک طرف آن چاپ شده است. کارت های عابربانک، کارت های هدیه و انواع کارت هایی که از سوی بانک ها صادر می شوند از جنس کارت های pvc مغناطیسی هستند. کارت خام بانکی را می توانید از شرکت داتکو تهیه کنید. داتکو کارت خام بانکی را در دو دسته hi-co و  lo-co عرضه کرده است. علاوه بر این، داتکو کارت خام بانکی را در طرح های مختلف ساده و متالیک و رنگ های متنوع عرضه می کند. امنیت کارت مغناطیسی وقتی به عنوان کارت بانکی استفاده شود اهمیت ویژه ای پیدا می کند. با خرید کارت خام بانکی از داتکو می توانید از امنیت بالای محصول مطمین باشید.  

دیگر کاربردهای کارت مغناطیسی:

  • کارت هدیه

  • کارت تخفیف

  • کارت حضور و غیاب و پرسنلی

  • کارت عضویت

  • کارت دانشجویی

کارت مغناطیسی 4 محصول وجود دارد

نمایش 1 - 4 از 4 آیتم
نمایش 1 - 4 از 4 آیتم

نماد اعتماد الکترونیکی

    ساماندهی فروشگاه های اینترنتی

    logo-samandehi