کارت ها چیزی بیش از وسیله ای برای پرداخت یا شناسایی افراد هستند؛ کارت ها ابزار واقعی بازاریابی هستند که شرکتها و سازمان ها در تمامی بخش ها با سرعت رو به رشدی از آن استفاده می کنند. کارت ها شما را از رقیبانتان جدا می ­کنند و کمک می کنند مشتریان فعلی خود را هدف­گذاری کنید و یا مشتری های بهتری جذب کنید! صنعت کارت با آمدن تکنولوژی تراشه تغییرات بسیاری کرد. کارت ها هویت هوشمندی پیدا کردند و تبدیل به یک یاز اصلی ترین ابزارهای شناسایی امن شدند. کارتهای PVC حالا انواع بسیار و پتانسیل استفاده متنوعی دارند. کارت چیپ دار، کارت هوشمند، کارت مگنت و کارت بدون تماس انواع مختلف کارت PVC هستند که با توجه به قابلیت هایشان کاربردهای متفاوتی دارند. در حال حاضر تقاضا برای کارت بدون تماس و کارت مگنت در این بازار در حال توسعه رو به افزایش است.

انواع کارت PVC

 • کارت خام پی وی سی PVC

کارت PVC متشکل از لایه های پلاستیکی است که تحت اثر فشار و گرما به یکدیگر چسبیده اند. لایه مرکزی مرکزی این نوع از کارت معمولا از رزین پلاستکی polyvinyl chloride یا PVC ساخته می شود. دوام، انعطاف پذیری و استحکام کارت PVC این محصول را به یکی از پرطرفدارترین انواع کارت تبدیل کرده است. همچنین کارت PVC امروز به عنوان بهترین راه برای تولید کارت شناسایی شناخته می شود. برای چاپ روی کارت های هوشمند از رنگها و جوهرهای متنوعی استفاده می شود که در فام های گوناگون در دسترس اند و برای بسترهای پلاستیکی طراحی شده اند. چاپ روی کارت هوشمند خام به وسیله چاپگرهای کارت انجام می شود. کارت هوشمند خام با ضخامت ها و رنگ های متفاوت در داخل دستگاه مناسب ویژگی هایش قرار می گیرد و طرح مورد نظر روی آن چاپ می شود. کارت خام PVC المان الکترونیکی داخل یا روی سطح خارجی ندارد اما با چاپ بارکد، کد QR یا المان فرابنفش به کارت شناسایی تبدیل می شود که تنها با کارتخوان متناسب کد چاپ شده قابل شناسایی است. 

کارت های مغناطیسی دارای یک نوار مگنت روی لایه خارجی یا تراشه ای مغناطیسی داخل لایه ها برای حمل اطلاعات هستند. تقسیم بندی این نوع از کارت ها به دو دسته hi-co و lo-co بر اساس قدرت مغناطیسی صورت می گیرد. کارت مگنت hi-co دوام بیشتری نسبت به نوع lo-co دارند و ضریب امنیتشان نیز بیشتر است. بر همین اساس، کارت مگنت hi-co در مواردی با اهمیت و امنیت بالاتر مثل کارت بانکی و کارت مگنت lo-co در مواردی با کاربرد موقتی مثل کارت هدیه استفاده می شوند.

RFID مخفف radio-frequency identification است و به تکنولوژی کدگذاری داده ها در برچسب های RFID و خواندن این کدها از طریق امواج رادیویی کارتخوان گفته می شود. این تکنولوژی از نظر نحوه ذخیره و پردازش داده شبیه به بارکدگذاری است. با این تفاوت که خواندن کارت RFID آسان تر است و برخلاف بارکد، نیازی به قرار گرفتن دقیق مقابل دستگاه ندارد. کارت RFID نوعی از کارت بدون تماس است.

MIFAREها نوعی کارت بدون تماس هستند و برای ذخیره سازی داده از طریق تقسیم بندی آن به چندین قسمت به کار می روند. این نوع از کارت های PVC به خاطر امنیت و ظرفیت بالای حمل اطلاعات مناسب انتقال های مالی بزرگ مانند بلیت های حمل و نقل، حضور و غیاب، پارکینگ و عوارض جاده ای هستند. کارت های 1K و 4K با ظرفیت 1024 و 4096 بایتی دو دسته عمده این نوع از کارت هستند که بسته به حجم داده مورد نظر در صدور کارت های PVC استفاده می شوند. روند ساخت این کارت از چند مرحله تشکیل شده؛ اول هسته پلاستیکی و مواد روکش با هم ترکیب می شوند و در قالبهای ورق ریخته گری می شوند. بعد از آن تراشه، جاسازی می شود و دست آخر ورق مونتاژ شده به صورت کارتهای تکی بریده می شود.

 • کارت چیپ دار

کارت چیپ دار دارای تراشه ای است که داده ها را ذخیره می کند. این تراشه می تواند یک ریزپردازنده و یا یک حافظه باشد. این ریزپردازنده زیر پد فلزی کار گذاشته شده روی کارت قرار می گیرد و از طریق تماس با کارتخوان شناسایی می شود. کارت چیپ دار مقاوم و محکم طراحی شده و برای محافظت از اطلاعات داخلش از رمزگذاری استفاده می کند. ذخیره، حذف و اصلاح داده ها امکاناتی است که کارت چیپ دار در اختیار کاربر می گذارد. 

کاربردهای کارت PVC

ویژگی های کارت PVC و ظرفیت انواع مختلف آن در حمل داده باعث شده این نوع از کارت در موارد بسیاری کاربرد داشته باشد. اما مهم ترین کاربردهای کارت PVC در سراسر دنیا شناسایی و کنترل دسترسی و همچنین کارت های بانکی است. 

 • کارت شناسایی

استفاده از کارت های شناسایی هوشمند هرروز بیشتر از قبل به امری عادی در زندگی روزمره و صنعتی افراد تبدیل می شود. کارفرماهایی را می بینیم که به دنبال بالاتربردن امنیت محل کار و تجهیزاتشان و اطمینان از محیط کاری، کارتهای شناسایی هوشمند را برای کارمندان خود انتخاب می کنند. با پیشرفت تکنولوژی های متفاوت شناسایی، صنعت کارت با صنعت امنیت همراه شده و امروز استفاده از انواع کارت PVC به ویژه کارت بدون تماس برای شناسایی و امنیت رواج یافته است. 

 • کارت بانکی

کارت های بانکی از عابربانک تا کارت های هدیه همگی کارت مگنت کدگذاری شده هستند. امنیت بالای کارت مگنت، هزینه مقرون به صرفه و دوام آن باعث شده تا در سراسر دنیا اولین انتخاب برای کارت های بانکی باشد. 

 • حضور و غیاب و کنترل دسترسی

رشد و تکامل سریع جامعه الکترونیک باعث شده دستیابی به ساختمان­ ها و محیط ها، حضور و غیاب و حتی مدیریت دستیابی به اطلاعات و سایت­های اینترنتی سریع­ تر و آسان تر شود. در واقع با پیشرفت تکنولوژی کنترل دستیابی به ساختمان­ ها و اطلاعات پیچیده تر و چالشی می شود. به منظور افزایش سطح ایمنی در دسترسی به منابع و فراتر رفتن از نام های کاربری و گذرواژه های سنتی شما می توانید از راهکارهای قدرتمند احراز هویت استفاده کنید و به وسیله صدور کارتهای هوشمند و دستگاه های کارتخوان قوی روند شناسایی و کنترل دسترسی را امن تر کنید. 

 

کارت PVC 28 محصول وجود دارد

زیرشاخه‌ها

 • کارت خام PVC سفید

  کارت پی وی سی PVC

  کارت های PVC از چندین لایه پلاستیکی روکش شده به یکدیگر ساخته شده اند. هسته مرکزی این نوع از کارت ها معمولا از رزین پلاستکی معروف به PVC ساخته می شود. این رزین از رنگ ها و پلاستیک هایی ساخته شده که ظاهر و یکپارچگی مورد نیاز را فراهم می کنند. پس از آن هسته با لایه هایی از مواد پلاستیک شفاف روکش می شود. این روکش ها پس از اعمال فشار و گرما روی هسته به آن می چسبند. کارت پی وی سی خام سفید نتیجه این روند تولیدی است که کاربرد فراوانی در بازار محصولات و راهکارهای شناسایی و دسترسی امن دارد. در واقع کارت پی وی سی خام ابزار اولیه بیشتر راهکارهای امنیت و شناسایی است و ظرفیت بالایی برای مطابقت با نیاز مشتریان دارد. 

  کارت خام پی وی سی PVC

  کارت پی وی سی خام به شما این امکان را می دهد که طرح، متن و بارکدهای مورد نظرتان را با هر زمینه رنگی چاپ کنید. با داشتن کارت خام سفید محدودیتی در طراحی نخواهید داشت. از ساده ترین طرح ها و متن ها تا پیچیده ترینشان می توانند روی کارت پی وی سی خام چاپ شوند. کارت پی وسی خام در ضخامت 70 میکرون و دو طرح ساده و متالیک توسط شرکت داتکو عرضه شده است. 

   

 • کارت خام PVC رنگی

  ساخت

  کارت های PVC از چندین لایه پلاستیکی روکش شده به یکدیگر ساخته شده اند. هسته مرکزی این نوع از کارت ها معمولا از رزین پلاستکی معروف به PVC ساخته می شود. این رزین از رنگ ها و پلاستیک هایی ساخته شده که ظاهر و یکپارچگی مورد نیاز را فراهم می کنند. پس از آن هسته با لایه هایی از مواد پلاستیک شفاف روکش می شود. این روکش ها پس از اعمال فشار و گرما روی هسته به آن می چسبند. کارت پی وی سی خام سفید نتیجه این روند تولیدی است که کاربرد فراوانی در بازار محصولات و راهکارهای شناسایی و دسترسی امن دارد. در واقع کارت پی وی سی خام ابزار اولیه بیشتر راهکارهای امنیت و شناسایی است و ظرفیت بالایی برای مطابقت با نیاز مشتریان دارد.

                                                                      

  کارت خام رنگی

  با کارت پی وی سی خام رنگی به سادگی می توان میان اشخاص استفاده کننده تمایز قایل شد. مثلا اعضای قسمت های مختلف یک سازمان، میان مرتبه های شغلی متفاوت، مشتری های ثابت و عادی، رشته های متنوع دانشگاهی و ... را می توان به راحتی از رنگ کارت شناسایی شان تشخیص داد. همین ویژگی امنیت بصری احراز هویت را نیز بالاتر می برد. شرکت داتکو با عرضه کارت پی وی سی خام در رنگ های متفاوت به شما کمک می کند تا محصولی با بهترین کیفیت و دوام را خریداری کنید. کارت خام رنگی با ضخامت 760 میکرون ساخته شده از بهترین مواد اولیه در دو نوع متالیک و ساده پیشنهاد داتکو به شما است.

 • کارت هوشمند چیپ دار - اسمارت SMART
در هر صفحه
نمایش 1 - 12 از 28 آیتم
نمایش 1 - 12 از 28 آیتم

نماد اعتماد الکترونیکی

  ساماندهی فروشگاه های اینترنتی

  logo-samandehi